Na przełomie lutego i marca 2020r. dzięki współpracy z firmą Van Hool Polska mieliśmy możliwość przeprowadzenia testów autokaru tej marki z nowej serii EX, a dokładnie kompaktowego modelu EX15H. Cechą charakterystyczną tej serii pojazdów, jak reklamuje producent, ma być ekstremalna wydajność… Nasi kierowcy sprawdzili, czy to założenie jest spełniane przez testowy pojazd!

EXtremalnie wydajny

Współcześni pasażerowie zasługują na optymalny komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas długich podróży. Krótkie trasy i regularne kursy wymagają natomiast wszechstronności i łatwości konserwacji. Osiągnięcie tych celów w sposób przyjazny dla środowiska i odpowiedzialny ekonomicznie przy zachowaniu wydajności i elegancji to prawdziwe wyzwanie dla współczesnych przewoźników.

Koncepcja EX

Nowoczesne, opływowe wnętrze i takiż wygląd zewnętrzny odzwierciedlają podstawowe cechy modelu EX: wydajność, elegancję, wielofunkcyjność oraz wszechstronność. Modułowa koncepcja EX w połączeniu z niezawodnością, z której słynie Van Hool, dała pojazd, który można dostosować do każdego rodzaju przewozu osób bez uszczerbku dla jakości, bezpieczeństwa i komfortu.
Wisienką na torcie całości jest silnik, który jak zawsze spełnia wymogi najsurowszych przepisów środowiskowych. To doskonały wybór zarówno na długie podróże, jak i przewozy międzymiastowe oraz regularne kursy. 


Źródło i więcej informacji o autokarach marki Van Hool: https://www.vanhool.be/pl/coaches/ex/ex

Autokar widoczny na zdjęciach mieliśmy okazję przetestować jako pierwszy przewoźnik w Polsce! Przez ponad tydzień sprawdziliśmy jego zastosowanie praktycznie we wszystkich typach przewozów, jakie realizujemy – od przejazdów VIP z uczestnikami ESCh Wrocław 2020, przez transfery lotniskowe, wycieczki po Dolnym Śląsku, aż po przewozy liniowe dalekobieżne i lokalne, a Pasażerowie mogli spotkać ten autobus na liniach do Karpacza oraz Jelcza-Laskowic, Oleśnicy i Sobótki.

Dziękujemy wszystkim Pasażerom za pozytywny odbiór oraz przekazywane na bieżąco wrażenia z podróży, natomiast producentowi tego pojazdu – firmie Van Hool – dziękujemy za możliwość sprawdzenia nowej serii pojazdów! Mamy nadzieję, że będzie to początek dobrej współpracy obu firm 🙂

O testach nowego autokaru możecie przeczytać także na portalu infobus.pl.